Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 15 członków. Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska.
Od września 2019r. prowadzenie Grupy Janowskiej po SABINIE PASOŃ objął
ANTONI DŁUGI
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Niczke-Kamińska
Marian Knapik
Andrzej Piotr Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Agata Marcinkowska
Adam Walter Meisnerowicz
Urszula Moska
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Zaprszamy, aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość do naszej pracowni. Grupa Janowska od 2021 roku ma menadżera i początkującego malarza Zbigniewa Wójcik.

Witamy - jesteś 6971 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Agata Marcinkowska
Agata Marcinkowska
Agata Marcinkowska od urodzenia (1967 roku) mieszka w Katowicach z krótkimi przerwami na studia w Krakowie oraz roczną podróż do Francji.
Z zawodu jest mgr Turystyki. Pracowała w turystyce, handlu, pomocy społecznej i administracji.
Maluje od niedawna, lecz upodobanie do rysowania, szkicowania, rzeźbienia w miękkich materiałach, tworzenia ozdób i biżuterii posiadała od dziecka. W wieku dorastania jej aktywność skupiła się na sporcie. Kilka lat trenowała szermierkę. Swoje artystyczne pasje rozwinęła dużo później, zaczynając od ceramiki, potem witrażu aż do malarstwa. Do malowania używa różnych technik: olejnej, akrylowej, akwarelowej i mieszanej.
Stara się ( na ile jest to możliwe w wielkiej konurbacji) żyć w naturalnej równowadze, z poszanowaniem środowiska w zgodzie z naturą i miłością do zwierząt. Sporo jeździ rowerem i chodzi pieszo, praktykuje jogę. Jednak jej najważniejszą wartość stanowią ludzie. Może, właśnie dlatego, prawie zawsze na jej obrazach pojawia się człowiek.
Posiada duży dystans do swojej twórczości, dlatego najczęściej maluje "za szafę". Próżno jej też szukać w mediach. Jedyną możliwością zobaczenia jej obrazów są wspólne z Grupą Janowską wystawy, z którą maluje od 2021 roku lub aukcje charytatywne, na które chętnie przeznacza swoje prace.
Kontakt bezpośredni z artystką- e-mail: silesia32@wp.pl
galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.