Parę słów o nas
Aktualności
Artyści
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 10 członków i dwóch członków honorowych. Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska.
Od września 2019r. prowadzenie Grupy Janowskiej objął
ANTONI DŁUGI
GRUPA JANOWSKA w 2016 r. uroczyście obchodziła 70 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Wydarzenia
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Zaprszamy, aby osobiście zapytać artystę o jego prace.
zobacz galerie prac.
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Paweł Kurzeja
Andrzej Lubowiecki
Zdzisław Majerczyk
Dieter Nowak
Sabina Pasoń
Piotr Porada
Artur Śmieja
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Stefania Krawiec
Stefania Krawiec
Do Grupy Janowskiej należy od 2005 roku, podkreślając, że wiele zawdzięcza liderowi Helmutowi Maturze, który był dla niej nauczycielem i dużym autorytetem.
Jest także aktywnym członkiem Stowarzyszenia Twórców Sztuki „Na Pograniczu”. Debiutowała w 2004 roku wystawą pt. „Twarze natury” prezentowaną w Galerii „Pod Sową” w Bibliotece Miejskiej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie.
Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju oraz w Niemczech i Australii. Poziom artystyczny tych prac pozwolił Stefanii Krawiec uczestniczyć w licznych wystawach i konkursach zdobywając znaczące nagrody.
Swoje prace ofiarowała także na aukcje: w 2004 roku dla noworodków Szpitala nr 1 w Sosnowcu, w 2008 roku dla Szpitala Onkologicznego w Katowicach oraz w 2009 roku dla górników poszkodowanych w wypadkach.
galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.


<