Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8704 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Antoni Długi
Antoni Długi
Urodziłem się 12.03.1955 r. w Katowicach. Jestem pracownikiem KWK „Staszic”. Moja przygoda ze sztuką rozpoczęła się bardzo wcześnie, już w rodzinnym domu. Mój ojciec w wolnych chwilach rysował postacie historyczne, konie i scenki rodzajowe. Jako dziecko uczestniczyłem w zajęciach plastycznych w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
W roku 1968 przypadkowo poznałem artystę malarza Leszka Piaseckiego – ucznia mistrza Jerzego Kossaka. Przypadek ten związał mnie z panem Leszkiem na długie lata. W jego pracowni uczyłem się tajników malarstwa olejnego, podglądałem jak powstają prawdziwe dzieła sztuki. Leszek Piasecki podarował mi pierwsze profesjonalne farby olejne i pędzle. Pierwszą swoją paletę wyciąłem ze sklejki starej szafy, a pierwszy mój obraz powstał na obrusie mojej mamy. Przyjaźń ta była początkiem mojej drogi artystycznej.
Malarstwo jest moim drugim równoległym życiem, ponieważ być artysta malarzem, to było moje niespełnione marzenie. Od 2007 roku jestem członkiem Grupy Janowskiej. Należę również do Stowarzyszenie Twórców Sztuki „Na Pograniczu”.
Bycie członkiem Grupy Janowskiej jest dla mnie zaszczytem ze względu na bogatą historię Grupy i dorobek artystyczny do którego mam nadzieję dodawać coś od siebie. Uczestniczę w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Obrazy moje doceniła również publiczność przyznając mi wyróżnienia i nagrody.
galeria
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.