Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8565 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Agata Marcinkowska
Agata Marcinkowska
Agata Marcinkowska od urodzenia (1967 roku) mieszka w Katowicach z krótkimi przerwami na studia w Krakowie oraz roczną podróż do Francji.
Z zawodu jest mgr Turystyki. Pracowała w turystyce, handlu, pomocy społecznej i administracji.
Maluje od niedawna, lecz upodobanie do rysowania, szkicowania, rzeźbienia w miękkich materiałach, tworzenia ozdób i biżuterii posiadała od dziecka. W wieku dorastania jej aktywność skupiła się na sporcie. Kilka lat trenowała szermierkę. Swoje artystyczne pasje rozwinęła dużo później, zaczynając od ceramiki, potem witrażu aż do malarstwa. Do malowania używa różnych technik: olejnej, akrylowej, akwarelowej i mieszanej.
Stara się ( na ile jest to możliwe w wielkiej konurbacji) żyć w naturalnej równowadze, z poszanowaniem środowiska w zgodzie z naturą i miłością do zwierząt. Sporo jeździ rowerem i chodzi pieszo, praktykuje jogę. Jednak jej najważniejszą wartość stanowią ludzie. Może, właśnie dlatego, prawie zawsze na jej obrazach pojawia się człowiek.
Posiada duży dystans do swojej twórczości, dlatego najczęściej maluje "za szafę". Próżno jej też szukać w mediach. Jedyną możliwością zobaczenia jej obrazów są wspólne z Grupą Janowską wystawy, z którą maluje od 2021 roku lub aukcje charytatywne, na które chętnie przeznacza swoje prace.
Kontakt bezpośredni z artystką- e-mail: silesia32@wp.pl
galeria
Kliknij w obraz aby przeczytać o nim więcej i zobaczyć galerię
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.