Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8704 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Adam Meisnerowicz
Adam Walter Meisnerowicz
Urodzony 01.10.1967 r. w Katowicach-Janowie, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku nauczycielskim w 1994 roku.
Z zamiłowania amator malarstwa, aktor, poeta, kompozytor poezji śpiewanej, preferujący na początku swej drogi malarskiej pejzaże bajkowe oraz abstrakcję, w której zawiera alegorie, ukryte wątki rzeczywistości, niejednokrotnie przedstawiając niczym mikroskop elektronowy wnętrze przedmiotu i filozoficznych przemyśleń oraz doznań metafizycznych. Fantazje z zaświatów, bajkowe stwory, beboki, demony, erotyzm są odzwierciedleniem jego doznań.
Pierwsze kroki stawiał w Pałacu Młodzieży w Katowicach w pracowni plastycznej Pana Dzianowicza w latach 70-tych. Swój warsztat doskonalił na zajęciach plastycznych w Domach Kultury pod kierunkiem matki Ewy Zweiffel-Meisnerowicz uczennicy Olgierda Bierwiaczonka oraz ojca Piotra Meisnerowicza inż. projektanta, Ireny Langiewicz, Piotra Naliwajko, Joanny Strząbała, dr Moniki Panek.
Od lat 80-tych przedstawia swoją sztukę na wystawach indywidualnych i grupowych oraz na konkursach malarskich na terenie Śląska i Zagłębia. Uczestniczy w plenerach Grupy Janowskiej. Prace malarskie wynikają z głębokiego natchnienia i ładunku energii oraz wielu drastycznych przeżyć, pod których wpływem wrodzona nadwrażliwość spowodowała gwałtowną potrzebę twórczą, którą realizuje od 40 lat.
Obecnie od 2021 roku doskonali swój warsztat z Grupą Janowską, dostrzeżony i zaproszony do niej przez Sabinę Pasoń.
galeria
Kliknij w obraz aby przeczytać o nim więcej i zobaczyć galerię
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.