Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8704 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Bożena Polaczek
Bożena Polaczek
Urodziła się i wychowała na Śląsku. Dzieciństwo, młodość i lata edukacji spędziła w Gliwicach, z wykształcenia jest mgr inż. elektrykiem. Wraz z rozpoczęciem pracy zawodowej zamieszkała w Katowicach.
Pomimo ścisłego umysłu zawsze fascynowały ją różne sfery sztuki w tym rękodzieło i malarstwo. W 2018 roku trafiła na zajęcia w Miejskim Domu Kultury Szopienice Giszowiec, gdzie uczyła się warsztatu i różnych technik malarskich. Nadal doskonali swoje umiejętności w pracowni malarki Wiesławy Kamieńskiej. W 2019 roku została przyjęta do grona malarzy Grupy Janowskiej.
Chętnie maluje martwą naturę i przyrodę. Często też dokumentuje obiekty architektury śląskiej i przemysłowej starając się uwiecznić na swoich obrazach ginący krajobraz Śląska. Swoje malarstwo prezentuje na wystawach zbiorowych Grupy Janowskiej.
Bierze udział w licznych wspólnych przedsięwzięciach grupy jak plenery, aukcje charytatywne, udział w ogólnopolskich konkursach dla twórców nieprofesjonalnych – „W Pracowni Pana Gawlika” gdzie w 2020 roku otrzymała II nagrodę, Konkurs Plastyki Nieprofesjonalnej „Rudzka Jesień”, Konkurs Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza, Konkurs „Pędzlem nitką i dłutem malowane - pokaż co potrafisz” w Jaworznie otrzymała III nagrodę w 2023 roku.
Jej ulubioną techniką jest szpachla i farby olejne.
galeria
Kliknij w obraz aby przeczytać o nim więcej i zobaczyć galerię
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.