Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8567 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Bożena Polaczek
Bożena Polaczek
Urodziłam się i wychowałam na Śląsku. Dzieciństwo ,młodość i lata edukacji spędziłam w Gliwicach.
Wraz z rozpoczęciem pracy zawodowej zamieszkałam w Katowicach.
Pomimo ścisłego umysłu zawsze fascynowała mnie sfera sztuki , malarstwa i rękodzieła. Prace związane z rękodziełem motywowały mnie do szukania nowych zainteresowań związanych ze sztuką i tak podjęłam naukę w pracowni malarki Wiesławy Kamieńskiej. Przez 2 lata poznawałam tam tajniki rysunku i malarstwa akrylowego.
Od 2017roku zaczęłam uczęszczać na zajęcia plastyczne dla dorosłych w Miejskim Domu Kultury Szopienice – Giszowiec gdzie uczyłam się warsztatu i różnych technik malarskich a w 2019 roku zostałam przyjęta do Grupy Janowskiej. Zaowocowało to udziałem w wystawie on-line na stronie MDK Szopienice Giszowiec.
Obecnie zajmuję się malowaniem techniką olejną .Najbardziej lubię utrwalać kwiaty i krajobrazy w miniaturach. Inspiracją dla mnie jest też Amadeo Modigliani i Władysław Ślewiński.
galeria
Kliknij w obraz aby przeczytać o nim więcej i zobaczyć galerię
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.