Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8704 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Jan Jagoda
Jan Jagoda
Urodził się w 1954 roku w Chełmie Śląskim . Malarstwo było jego pasją od dziecka, w latach dziecięcych uczęszczał do kółka plastycznego w Lędzinach. Radość tworzenia widać w twórczości artysty, który nie boi się koloru i śmiało zestawia kontrastujące ze sobą barwy. Często nawiązuje do tematyki śląskiej.
Jan Jagoda wystawiał swoje obrazy między innymi w Galerii Szyb Wilson, galerii „Na Poziomie” w Bytomiu. Bierze udział w licznych plenerach, konkursach oraz w wystawach zbiorowych. Od sierpnia 2014 roku został członkiem Grupy Janowskiej.
Kolorową fantazję doceniło jury w XXIV Ogólnopolskim Konkursie dla Artystów Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla w Katowicach – przyznając za obraz pod tytułem „Dziewczyna górnika” – wyróżnienie. Obraz doceniła również publiczność przyznając swoją nagrodę podczas wieczoru finałowego.
galeria
Kliknij w obraz aby przeczytać o nim więcej i zobaczyć galerię
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.