Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8392 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Karolina Pawleta-Południak
Karolina Pawleta-Południak
Urodziłam się 16 Lipca 1991 roku w Katowicach. Sztuka jest moją miłością i pasją odkąd pamiętam. Od zawsze czułam, że będę wiązała swoją przyszłość z szeroko pojętym malarstwem i rękodziełem.
Tworzę czysto amatorsko, malowania na płótnie uczyłam się sama od podstaw. Używam farb akrylowych. Najlepiej czuję się w realiźmie, ale lubię też ekspetymentować w kierunku abstrakcji, fantastyki czy post-apo. Moje obrazy najczęściej są w chłodnej kolorystyce, mają wiele detali i duży kontrast światło-cieni. Uwielbiam malować latarnie i lampiony, są częstym motywem w moich obrazach, nadaję im zwykle symboliczne znaczenie. Inspirują mnie tacy artyści jak Zdzisław Beksiński, Luis Royo, Sebastian Moń, Damian Lechoszest..
Od 2013 roku prowadzę działalność krawiecko-artystyczną, co było od zawsze moim wielkim marzeniem. Szyję odzież na miarę, ozdabiam ją autorskimi obrazami. Najczęściej tworzę gorsety, plecaki, paski, torby i malowane t-shirty.
W 2023 roku dołączyłam do słynnej Grupy Janowskiej, gdzie mogę podglądać mistrzów malarstwa w trakcie prac, oraz szlifować mój warsztat pod okiem specjalistów. W ramach członkostwa w Grupie Janowskiej miałam już kilka autorskich wystaw, oraz brałam udział w artystycznych wydarzeniach, udzieliłam też kilku wywiadów.
Hobbystycznie tworzę biżuterię z malowanych kamieni, lubię też puzzle, stare gry komputerowe, scrapbooking i odwiedzać Escape Roomy z przyjaciółmi.
O artystach mawiam: "ktoś musi ozdabiać świat, gdy inni go niszczą"
galeria
Kliknij w obraz aby przeczytać o nim więcej i zobaczyć galerię
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.