Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8567 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Ludwik Hajduk
Ludwik Hajduk
Maluję już 22 lata! W 2002 r. przeszedłem na emeryturę. No i tak myślę: „Co tu robić?”. Przypomniałem sobie, jak bardzo lubiłem rysować ołówkiem w szkole. Zainspirowany przez jednego z kolegów postanowiłem spróbować wrócić do tej pasji. Zacząłem od rysunków ołówkiem, a potem zdecydowałem się eksperymentować również z pastelami.
Jo tu rosna. Tu się ożeniłem, całe życie spędziłem. Jestem złączony ze Śląskiem całkowicie. Było to naturalne. Ta historia Śląska i moich okolic z biegiem czasu zaczęła zanikać. Część osób stąd wyjechała i te piękne rzeczy, które tu były zaczynały upadać i niszczyć się. Część młodszego pokolenia nie znało tej historii. Mam 81 lat i dużo mam w pamięci. Wtedy było inne życie. Chcę poprzez moje malowanie pokazać ludziom prawdziwy Śląsk, takim, jaki był kiedyś. Chcę go ocalić od zapomnienia.
galeria
Kliknij w obraz aby przeczytać o nim więcej i zobaczyć galerię
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.