Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8704 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Stefan Szuster
Stefan Szuster
Urodziłem się w 1947 roku w Dąbrówce Małej, obecnie dzielnica Katowic, gdzie również ukończyłem szkołę podstawową, w trakcie której najwięcej zainteresowania budziła we mnie matematyka i plastyka /szczególnie rysunek/.
Szkołę średnią ukończyłem w Bytomiu o kierunku energetycznym. Przez 35 lat pracowałem w Katowickim Przedsiębiorstwie Meblowym „Agata” S.A. w Katowicach gdzie w 2008 roku przeszedłem na emeryturę.
We wrześniu 2015 roku dowiedziałem się o możliwości pobierania nauki w zakresie malarstwa w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach przy ul. Gen. J. Hallera 28, gdzie pod kierunkiem Pani Justyny Bula pobierałem nauki.
W 2018 roku brałem udział w Konkursie Plastycznym dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla.
We wrześniu 2019 roku wstąpiłem do Grupy Janowskiej.
24 października 2020 roku obraz pt. „Moje podwórko” otrzymał II miejsce w VI edycji ogólnopolskiego konkursu artystycznego pt. "Pędzlem, nitką i dłutem malowane – Pokaż co potrafisz” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie. Dnia 26 listopada 2020 roku obraz pt. "Wyburzanie Giszowca" zajął I miejsce w konkursie plastycznym pt. "W pracowni Pana Gawlika" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Giszowiec oraz Miejski Dom Kultury "Szopienice-Giszowiec w Katowicach.
Inspiracją stanowi dla mnie przyroda, piękne miejsca, moje otoczenie i kwiaty. Moje prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.


galeria
Kliknij w obraz aby przeczytać o nim więcej i zobaczyć galerię
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.