Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8408 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Urszula Moska
Urszula Moska
Urodziła się w 1964 roku. Pochodzi z Dąbrowy Górniczej, ale od wielu lat mieszka w Wiśle.
Zawsze lubiła malować, ale swoją pasję zaczęła realizować za namową zmarłej przed kilku lat przyjaciółki Zofii Pustułki-Kowalczyk, która przyprowadziła ją do pracowni plastycznej prowadzonej przez wybitnego artystę Piotra Naliwajko w Chorzowskim Domu Kultury „Batory”. Dzięki Zosii trafiła także na spotkania Stowarzyszenia „Na pograniczu”.
Najbardziej lubi malarstwo sztalugowe szczególnie chętnie maluje portrety i martwe natury. Jej obrazy cechuje duża biegłość techniczna, poprawność kompozycyjna i wysmakowana kolorystyka.
W 2010 roku miała wystawę indywidualną w klubie „Odeon” w Czeladzi i 2015 roku w MDK „Ligota” Galeria Pod Łukami w Katowicach.
Wielokrotnie brała też udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jej obrazy były także nagradzane i wyróżniane w konkursach ogólnopolskich.


galeria
Kliknij w obraz aby przeczytać o nim więcej i zobaczyć galerię
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.