Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych obrazów, które aktualnie poszukują swojego nowego domu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez maila pracownia@grupajanowska. slask.pl lub poprzez zakładkę "Wyślij wiadomość"
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 8573 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Zdzisław Majerczyk
Zdzisław Majerczyk
Urodził się w 1953 roku na Nikiszowcu. Był sztygarem w KWK „Wieczorek”.
W dzieciństwie uczęszczał na zajęcia plastyczne prowadzone przez Zygmunta Lisa, uczył się także gry na akordeonie pod okiem Ottona Klimczoka.
Jest człowiekiem bardzo aktywnym, działa w organizacjach społecznych, znany jest jako cyklista zwiedzający z rowerem najciekawsze miejsca w Polsce i najdalsze zakątki Europy.
Mimo to pochłania go także pasja malarstwa. Jak sam mówi: w czasie jazdy na rowerze projektuje obrazy, przy malowaniu planuje rowerowe trasy.
Po przejściu na emeryturę związał się z Grupą Janowską i od 2005 roku aktywnie bierze udział w co wtorkowych spotkaniach.
Najchętniej maluje swój ukochany Nikiszowiec, lubi także malarstwo pejzażowe. Posługuje się techniką olejną i akrylową, ale także akwarelą i rysunkiem. Bardzo chętnie eksperymentuje, nie boi się nowych, czasami ekscentrycznych pomysłów.
Miał kilka wystaw indywidualnych, Bral także udział w wystawach zbiorowych. Jest laureatem między innymi konkursu im. Pawła Wróbla.
galeria
Kliknij w obraz aby przeczytać o nim więcej i zobaczyć galerię
© Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.