Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 14 członków. Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska.
Od września 2019r. prowadzenie Grupy Janowskiej objął
ANTONI DŁUGI
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Niczke-Kamińska
Paweł Kurzeja
Andrzej Piotr Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Dieter Nowak
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
Artur Śmieja
Marian Knapik
Adam Walter Meisnerowicz
Urszula Moska
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście będziemy obchodzić 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Zaprszamy, aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość do naszej pracowni.

Jesteś w tym roku 4881 gościem na naszej stronie.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Agnieszka Niczke-Kamińska
Agnieszka Niczke-Kamińska
Urodzona w 1979 roku na Janowie. Mieszkanka Szopienic.
Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła jako dziecko pod skrzydłami Andrzeja Goryczki w MDK"Szopienice-Giszowiec", następnie Studium Reklamy w Katowicach. W 2019 przyjęta jako kandydat do Grupy Janowskiej, od 2020 już jako pełnoprawny członek grupy.
Ulubiona technika to szpachla, farby akrylowe oraz eksperymentalnie akwarela, pastele olejne i mazaki akrylowe. Wystawy: Exhibition of art paintings, Glasgow 2017; "Lepsza strona myśli" wystawa kreatywnej fotografii , Katowice 2019; "Dwa światy" wystawa malarstwa, Katowice 2020; pokonkursowa wystawa w Wieże KWK Polska Świętochłowice "XXI Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej" 2019; wystawa malarstwa nowych członków GJ „Co Nam w duszy gra” Katowice 2020; 51.Rudzka Jesień pokonkursowa wystawa 2021, udział w licznych wspólnych wystawach członków GJ, swoje prace corocznie przekazuje na Aukcję Charytatywną Stowarzyszenia "Pomagam, więc jestem". Jej prace znajdują się w prywatnych domach w Irlandii, Szkocji, Szetlandach, Niemczech, Manili, Teneryfie, Francji, Polsce.
Interesuje się fotografią kreatywną, rzeźbą użytkową. Członek grupy Abstract Expressions od 2018, liczne wyróżnienia za publikowane tam prace. Wyróżnienie w graficznym konkursie mitologicznym portalu szuflada,net fotografika pt. „Szeut”.
Wolontariuszka w Stowarzyszeniu „Pomagam, Więc Jestem” od 2009 r (pomoc w rehabilitacji osób niepełnosprawnych od 1995), wice-prezes stowarzyszenia do 2014 r. Projektantka logotypów (zagotowani.pl; znad porannej kawy Damian Fr.Boral; Karla; Karla beauty i wiele innych). Instruktor zajęć ceramiki , organizator wystawy „Pasją wypalane”. Autorka e-booka „Środek mojego środka” krótkich tekstów literackich, Nagroda i publikacja w konkursie na krótkie opowiadanie „Tajemnicza fotografia” w miesięczniku „Alfred Hitchcock poleca”, publikacja tekstów w Gońcu Żywieckim.
Decydującym tematem w jej artystycznym życiu jest siła wyobraźni i to właśnie wokół niego artystka szuka inspiracji do tworzenia prac.


galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.