Parę słów o nas
Aktualności
Artyści
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 14 członków i dwóch członków honorowych. Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska.
Od września 2019r. prowadzenie Grupy Janowskiej objął
ANTONI DŁUGI
GRUPA JANOWSKA w 2016 r. uroczyście obchodziła 70 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Wydarzenia
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Zaprszamy, aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość do naszej
pracowni.
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Kamińska
Paweł Kurzeja
Andrzej Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Dieter Nowak
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
Artur Śmieja
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Agnieszka Kamińska
Agnieszka Kamińska
Urodzona w 1979 roku na Janowie. Mieszkanka Szopienic.
Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła jako dziecko pod skrzydłami Andrzeja Goryczki w MDK"Szopienice-Giszowiec", następnie Studium Reklamy w Katowicach i Akademia Artystyczna w Częstochowie, studia przerwane na 4 roku.
Ulubiona technika to szpachla i akryl. Wystawy: Exhibition of art paintings, Glasgow 2017; "Lepsza strona myśli" wystawa kreatywnej fotografii , Katowice 2019; "Dwa światy" wystawa malarstwa, Katowice 2020; pokonkursowa wystawa w Wieże KWK Polska Świętochłowice "XXI Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej" 2019; swoje prace corocznie przekazuje na Aukcję Charytatywną Stowarzyszenia "Pomagam, więc jestem".
Interesuje się fotografią kreatywną, rzeźbą użytkową. Członek grupy Abstract Expressions od 2018, liczne wyróżnienia za publikowane tam prace.
Siła wyobraźni to temat decydujący o inspiracji wokół której powstają jej prace.


galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.