Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 14 członków. Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska.
Od września 2019r. prowadzenie Grupy Janowskiej objął
ANTONI DŁUGI
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Niczke-Kamińska
Paweł Kurzeja
Andrzej Piotr Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Dieter Nowak
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
Artur Śmieja
Marian Knapik
Adam Walter Meisnerowicz
Urszula Moska
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście będziemy obchodzić 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Zaprszamy, aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość do naszej pracowni.

Jesteś w tym roku 4881 gościem na naszej stronie.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Adam Meisnerowicz
Adam Walter Meisnerowicz
Urodzony 01.10.1967 r. w Katowicach-Janowie, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku nauczycielskim w 1994 roku.
Z zamiłowania amator malarstwa, aktor, poeta, kompozytor poezji śpiewanej, preferujący na początku swej drogi malarskiej pejzaże bajkowe oraz abstrakcję, w której zawiera alegorie, ukryte wątki rzeczywistości, niejednokrotnie przedstawiając niczym mikroskop elektronowy wnętrze przedmiotu i filozoficznych przemyśleń oraz doznań metafizycznych. Fantazje z zaświatów, bajkowe stwory, beboki, demony, erotyzm są odzwierciedleniem jego doznań.
Pierwsze kroki stawiał w Pałacu Młodzieży w Katowicach w pracowni plastycznej Pana Dzianowicza w latach 70-tych. Swój warsztat doskonalił na zajęciach plastycznych w Domach Kultury pod kierunkiem matki Ewy Zweiffel-Meisnerowicz uczennicy Olgierda Bierwiaczonka oraz ojca Piotra Meisnerowicza inż. projektanta, Ireny Langiewicz, Piotra Naliwajko, Joanny Strząbała, dr Moniki Panek.
Od lat 80-tych przedstawia swoją sztukę na wystawach indywidualnych i grupowych oraz na konkursach malarskich na terenie Śląska i Zagłębia. Uczestniczy w plenerach Grupy Janowskiej. Prace malarskie wynikają z głębokiego natchnienia i ładunku energii oraz wielu drastycznych przeżyć, pod których wpływem wrodzona nadwrażliwość spowodowała gwałtowną potrzebę twórczą, którą realizuje od 40 lat.
Obecnie od 2021 roku doskonali swój warsztat z Grupą Janowską, dostrzeżony i zaproszony do niej przez Sabinę Pasoń.
galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.