Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 15 członków. Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska.
Od września 2019r. prowadzenie Grupy Janowskiej po SABINIE PASOŃ objął
ANTONI DŁUGI
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Niczke-Kamińska
Marian Knapik
Andrzej Piotr Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Agata Marcinkowska
Adam Walter Meisnerowicz
Urszula Moska
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Zaprszamy, aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość do naszej pracowni. Grupa Janowska od 2021 roku ma menadżera i początkującego malarza Zbigniewa Wójcik.

Witamy - jesteś 6971 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Bożena Polaczek
Bożena Polaczek
Urodziłam się i wychowałam na Śląsku. Dzieciństwo ,młodość i lata edukacji spędziłam w Gliwicach.
Wraz z rozpoczęciem pracy zawodowej zamieszkałam w Katowicach.
Pomimo ścisłego umysłu zawsze fascynowała mnie sfera sztuki , malarstwa i rękodzieła. Prace związane z rękodziełem motywowały mnie do szukania nowych zainteresowań związanych ze sztuką i tak podjęłam naukę w pracowni malarki Wiesławy Kamieńskiej. Przez 2 lata poznawałam tam tajniki rysunku i malarstwa akrylowego.
Od 2017roku zaczęłam uczęszczać na zajęcia plastyczne dla dorosłych w Miejskim Domu Kultury Szopienice – Giszowiec gdzie uczyłam się warsztatu i różnych technik malarskich a w 2019 roku zostałam przyjęta do Grupy Janowskiej. Zaowocowało to udziałem w wystawie on-line na stronie MDK Szopienice Giszowiec.
Obecnie zajmuję się malowaniem techniką olejną .Najbardziej lubię utrwalać kwiaty i krajobrazy w miniaturach. Inspiracją dla mnie jest też Amadeo Modigliani i Władysław Ślewiński.
galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.