Parę słów o nas
Aktualności
Artyści
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 14 członków i dwóch członków honorowych. Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska.
Od września 2019r. prowadzenie Grupy Janowskiej objął
ANTONI DŁUGI
GRUPA JANOWSKA w 2016 r. uroczyście obchodziła 70 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Wydarzenia
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Zaprszamy, aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość do naszej
pracowni.
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Kamińska
Paweł Kurzeja
Andrzej Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Dieter Nowak
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
Artur Śmieja
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Bożena Polaczek
Bożena Polaczek
Urodziłam się i wychowałam na Śląsku. Dzieciństwo ,młodość i lata edukacji spędziłam w Gliwicach.
Wraz z rozpoczęciem pracy zawodowej zamieszkałam w Katowicach.
Pomimo ścisłego umysłu zawsze fascynowała mnie sfera sztuki , malarstwa i rękodzieła. Prace związane z rękodziełem motywowały mnie do szukania nowych zainteresowań związanych ze sztuką i tak podjęłam naukę w pracowni malarki Wiesławy Kamieńskiej. Przez 2 lata poznawałam tam tajniki rysunku i malarstwa akrylowego.
Od 2017roku zaczęłam uczęszczać na zajęcia plastyczne dla dorosłych w Miejskim Domu Kultury Szopienice – Giszowiec gdzie uczyłam się warsztatu i różnych technik malarskich a w 2019 roku zostałam przyjęta do Grupy Janowskiej. Zaowocowało to udziałem w wystawie on-line na stronie MDK Szopienice Giszowiec.
Obecnie zajmuję się malowaniem techniką olejną .Najbardziej lubię utrwalać kwiaty i krajobrazy w miniaturach. Inspiracją dla mnie jest też Amadeo Modigliani i Władysław Ślewiński.
galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.