Parę słów o nas
Aktualności
Artyści
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 14 członków i dwóch członków honorowych. Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska.
Od września 2019r. prowadzenie Grupy Janowskiej objął
ANTONI DŁUGI
GRUPA JANOWSKA w 2016 r. uroczyście obchodziła 70 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Wydarzenia
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Zaprszamy, aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość do naszej
pracowni.
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Kamińska
Paweł Kurzeja
Andrzej Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Dieter Nowak
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
Artur Śmieja
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Stefan Szuster
Stefan Szuster
Urodziłem się w 1947 roku w Dąbrówce Małej, obecnie dzielnica Katowic, gdzie również ukończyłem szkołę podstawową, w trakcie której najwięcej zainteresowania budziła we mnie matematyka i plastyka /szczególnie rysunek/.
Szkołę średnią o kierunku energetycznym ukończyłem w Bytomiu . Przez 35 lat pracowałem w Katowickim Przedsiębiorstwie Meblowym „Agata” S.A. w Katowicach gdzie w 2008 roku przeszedłem na emeryturę.
We wrześniu 2015 roku dowiedziałem się o możliwości pobierania nauki w zakresie malarstwa w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach przy ul. Gen. J. Hallera 28, gdzie pod kierunkiem Pani Justyny Bula pobierałem nauki.
W 2018 roku brałem udział w Konkursie Plastycznym dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla.
We wrześniu 2019 roku wstąpiłem do Grupy Janowskiej. W chwili obecnej mam w swoim dorobku 34 obrazy.
24 października 2020roku obraz Pt. „ Moje podwórko” otrzymał wyróżnienie w konkursie artystycznym pt. Pędzlem, nitką i dłutem malowane – pokaż co potrafisz” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie.


galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.