Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 14 członków. Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska.
Od września 2019r. prowadzenie Grupy Janowskiej objął
ANTONI DŁUGI
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Niczke-Kamińska
Paweł Kurzeja
Andrzej Piotr Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Dieter Nowak
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
Artur Śmieja
Marian Knapik
Adam Walter Meisnerowicz
Urszula Moska
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście będziemy obchodzić 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Zaprszamy, aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość do naszej pracowni.

Jesteś w tym roku 4881 gościem na naszej stronie.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Urszula Moska
Urszula Moska
Urodziła się w 1964 roku. Pochodzi z Dąbrowy Górniczej, ale od wielu lat mieszka w Wiśle.
Zawsze lubiła malować, ale swoją pasję zaczęła realizować za namową zmarłej przed kilku lat przyjaciółki Zofii Pustułki-Kowalczyk, która przyprowadziła ją do pracowni plastycznej prowadzonej przez wybitnego artystę Piotra Naliwajko w Chorzowskim Domu Kultury „Batory”. Dzięki Zosii trafiła także na spotkania Stowarzyszenia „Na pograniczu”.
Najbardziej lubi malarstwo sztalugowe szczególnie chętnie maluje portrety i martwe natury. Jej obrazy cechuje duża biegłość techniczna, poprawność kompozycyjna i wysmakowana kolorystyka.
W 2010 roku miała wystawę indywidualną w klubie „Odeon” w Czeladzi i 2015 roku w MDK „Ligota” Galeria Pod Łukami w Katowicach.
Wielokrotnie brała też udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jej obrazy były także nagradzane i wyróżniane w konkursach ogólnopolskich.


galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.