Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 15 członków. Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska.
Od września 2019r. prowadzenie Grupy Janowskiej po SABINIE PASOŃ objął
ANTONI DŁUGI
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Niczke-Kamińska
Marian Knapik
Andrzej Piotr Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Agata Marcinkowska
Adam Walter Meisnerowicz
Urszula Moska
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Zaprszamy, aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość do naszej pracowni. Grupa Janowska od 2021 roku ma menadżera i początkującego malarza Zbigniewa Wójcik.

Witamy - jesteś 6971 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Zdzisław Majerczyk
Zdzisław Majerczyk
Urodził się w 1953 roku na Nikiszowcu. Był sztygarem w KWK „Wieczorek”.
W dzieciństwie uczęszczał na zajęcia plastyczne prowadzone przez Zygmunta Lisa, uczył się także gry na akordeonie pod okiem Ottona Klimczoka.
Jest człowiekiem bardzo aktywnym, działa w organizacjach społecznych, znany jest jako cyklista zwiedzający z rowerem najciekawsze miejsca w Polsce i najdalsze zakątki Europy.
Mimo to pochłania go także pasja malarstwa. Jak sam mówi: w czasie jazdy na rowerze projektuje obrazy, przy malowaniu planuje rowerowe trasy.
Po przejściu na emeryturę związał się z Grupą Janowską i od 2005 roku aktywnie bierze udział w co wtorkowych spotkaniach.
Najchętniej maluje swój ukochany Nikiszowiec, lubi także malarstwo pejzażowe. Posługuje się techniką olejną i akrylową, ale także akwarelą i rysunkiem. Bardzo chętnie eksperymentuje, nie boi się nowych, czasami ekscentrycznych pomysłów.
Miał kilka wystaw indywidualnych, Bral także udział w wystawach zbiorowych. Jest laureatem między innymi konkursu im. Pawła Wróbla.
galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.